"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Hollanda kualifikohet.

Flisni për futbollin ndërkombëtar, talentet e tij, ngjarjet më të spikatura nga bota e sportit.

Moderator: Tan-Tirana

Post Reply
User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4226
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Hollanda kualifikohet.

#1

Post by Zeus10 » Fri Jul 02, 2010 4:10 pm

Hollanda kalon ne gjysemfinale, pasi fitoi me Brazilin, pas nje ndeshje spektakolare. Mendimi im, eshte, qe kjo duhet te ishte finalja dhe Hollanda, tregoi se si shperblehesh kur loz me gjak ne fushen e lojes. Per kete arsye, dhe fati ishte me te ne golin e pare, sepse ne pergjithesi fati, eshte me ate qe sakrifikon me shume. Brazili, tregoi qe eshte nje skuader spektakolare, por ne te njejten kohe, tregoi qe psikologjikisht ata jane nje skuader me probleme. Ishte kjo qe vendosi fatin e lojes, sepse per mendimin tim ata ishin me lart se Hollanda ne aspektet e tjera.
Hollanda eshet skuadra qe do shpallet kampione, per mendimin tim.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

qiellikaltër
Honored Member
Honored Member
Posts: 358
Joined: Sat Jul 18, 2009 6:22 pm
Gender: Female
Location: Shqipëri

Re: Hollanda kualifikohet.

#2

Post by qiellikaltër » Fri Jul 02, 2010 7:43 pm

EShte keq kur ndeshja fillon e behet me nerva, sic ishte pjesa e 2. Une per vete jam me Brazilin, por ndeshja nuk pati shume raste emocionante. Sa per Hollanden, cfare fitoreje mund te jete kjo per te, kur futbollistat e saj mezi po e shtynin ndeshjen deri ne minuten e fundit.

Une kisha shpresuar per nje finale Brazil-Argjentine, se keto m'u duken 2 skuadrat me te mira te ketij boterori, por s'qenka e thene kete vit...
"Du t'jem zot, n'timen tok,
dje dhe sot, sot e neser."

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: Hollanda kualifikohet.

#3

Post by alfeko sukaraku » Fri Jul 02, 2010 7:52 pm

mu be qejfi qe kaloj hollanda.brazili duhej ta kishte perfunduar lojen me 8 lojtar ne se albitri do ishte i drejt.robinjo eshte nje pleh edhe turp te quhet futbollist..ai nuk i meritonte te ishte as 5 minuta ne fush..edhe perse goli i tij ishte spektatolar.

persa i perket -winer- te kupes se botes..une them ta marim javash javash se Ojer perpara nje skuadre qe loz me sistem eshte jashte loje.gafat e tija te sotme ishin te papara...te presim njeher c do behet neser gjermania argjentina spanja jane skuadra te cilat nuk munde ti konkuroj dote hollanda..argjentina po te kishte tranier do ta kishte mare kupen pa ardhur ne afrik
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

User avatar
Tan-Tirana
Senior Member
Senior Member
Posts: 117
Joined: Fri Oct 30, 2009 9:49 am
Gender: Male

Re: Hollanda kualifikohet.

#4

Post by Tan-Tirana » Fri Jul 02, 2010 11:07 pm


User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: Hollanda kualifikohet.

#5

Post by alfeko sukaraku » Sun Jul 11, 2010 9:16 pm

Zeus10 wrote:
Hollanda eshet skuadra qe do shpallet kampione, per mendimin tim.
edhe oktapodhi ta kaloj ne parashikim plako -haha- -haha-
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

Post Reply

Return to “Futbolli ndërkombëtar”