"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Pershendetje

Këtu mund të përshëndesni anëtarët e tjerë të forumit, miq dhe të dashur, mund të uroni personat që ju dëshironi për ngjarje të caktuara si festa, martesa ditëlindje etj.

Moderator: bardus

Post Reply
User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Pershendetje

#121

Post by Patush » Thu Oct 28, 2010 1:03 am

Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Strokulli
Poster Grande Member
Poster Grande Member
Posts: 237
Joined: Fri Oct 29, 2010 12:37 am
Gender: Male
Location: Albanìa/Arbani

Re: Pershendetje

#122

Post by Strokulli » Fri Oct 29, 2010 1:24 am

Pershandetje t'gjith arpneshve qi jan ktu dhë qi ruajn vlerat e tyne dhë qi folin ket gjuh t'lasht.

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Pershendetje

#123

Post by Patush » Fri Oct 29, 2010 2:00 am

Mire se erdhe i nderuar 8-)
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Pershendetje

#124

Post by Arbëri » Fri Oct 29, 2010 4:19 pm

Mirse erdhe Strokull Rrokuliqi .
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Pershendetje

#125

Post by Patush » Sun Feb 06, 2011 7:24 pm

Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Pershendetje

#126

Post by Arbëri » Sun Jun 12, 2011 9:46 pm

Nje pershendetje per PRESPAR qe na ka munguar :)“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Pershendetje

#127

Post by Adriana » Fri Aug 05, 2011 3:34 pm

Nje pershendetje per te gjithe Kuq e Zi-t


Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Pershendetje

#128

Post by Adriana » Wed Dec 21, 2011 6:55 pm

Nje pershendetje per te gjithe Ju !!!

Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Pershendetje

#129

Post by Adriana » Wed Mar 14, 2012 12:11 pm

You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Pershendetje

#130

Post by Mallakastrioti » Wed Mar 14, 2012 6:05 pm

[quote2=]GEZUAR DITEN E VERES...Duke festuar diten e veres ne Mallakaster ( adriana)[/quote2]
....
Te beme kocen (vajzen) tone, se te muarrem per nuse ne ato anet tona :) ...edhe e dime qe do na nderoç -bravo-

(Kam lindur per dite vere edhe une edhe pse regjistrimi i datelindjes ne ate kohe eshte bere nje dite me mbas, por ju uroj edhe une te gjitheve Gezuar kete feste te lashte shqiptare:

Image

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Pershendetje

#131

Post by Adriana » Wed Mar 14, 2012 9:12 pm

Mallakastrioti wrote:[quote2=]GEZUAR DITEN E VERES...Duke festuar diten e veres ne Mallakaster ( adriana)[/quote2]
....
Te beme kocen (vajzen) tone, se te muarrem per nuse ne ato anet tona :) ...edhe e dime qe do na nderoç -bravo-

(Kam lindur per dite vere edhe une edhe pse regjistrimi i datelindjes ne ate kohe eshte bere nje dite me mbas, por ju uroj edhe une te gjitheve Gezuar kete feste te lashte shqiptare:


:D
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
bardus
Star Member
Star Member
Posts: 882
Joined: Mon Jan 30, 2012 3:44 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje

#132

Post by bardus » Wed Mar 14, 2012 9:16 pm

Mallakastrioti youtube video qe ke bere thjeshte FANTASTIKE!,gezuar te gjitheve Diten e Veres!

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Pershendetje

#133

Post by Adriana » Thu Aug 30, 2012 3:11 pm

Jemi ne oret e fundit te muajit gusht, pergatitjet shkollore kan filluar kudo ne shqiperi...

Kete vit do me pelqente ne menyre te vecante te flsinja per ngjarjen me kryesore te ketij viti, per Abetaren e re, e cila ka filluar shperndarjen qe te hene e kesaj jave, si ne shqiperi ashtu edhe ne kosove.


Uroj suksese per te gjithe keta nxenes qe do jene lexuesit e pare te kesaj Abetare dhe te na nderojne ne te ardhmen!!
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Pershendetje

#134

Post by Sally » Thu May 16, 2013 1:14 pm

Kur afrojne keto dite te Majit me zene ethet -pray- edhe sot -haha-

URIME dhe SUKSESE per te gjithe studentet shqiptar ne provimet e fundvitit!!!

( Majlinda, Mimoza, Xheni, Fatmir dhe Ylli pres pergjigje te mira nga ju, perndryshe -pis- )
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

Post Reply

Return to “Përshëndetje dhe urime”