"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Pershendetje

Këtu mund të përshëndesni anëtarët e tjerë të forumit, miq dhe të dashur, mund të uroni personat që ju dëshironi për ngjarje të caktuara si festa, martesa ditëlindje etj.

Moderator: bardus

Post Reply
User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1010
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Pershendetje

#46

Post by Hymniarber » Mon Aug 03, 2009 8:50 pm

Patush wrote:
Hymniarber wrote:Kam nje verrejtje. Avataret jane shume te gjere, duhen ngushtuar pak qe mos te krijojne disproporcion me te tjerat.

A je i mundur tjau rregullosh madhesine avatareve dhe fotove automatikishte ?
Jo sepse ato nuk jane jpg por gif. Por ate lehtesisht mund ta bej uçk-aksh-ja.
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

User avatar
uck_aksh
Member
Member
Posts: 27
Joined: Tue Jun 23, 2009 6:26 am
Gender: Male
Location: Vevey-Suisse
Contact:

Re: Pershendetje

#47

Post by uck_aksh » Tue Aug 04, 2009 1:24 pm

Hymniarber wrote:
Patush wrote:
Hymniarber wrote:Kam nje verrejtje. Avataret jane shume te gjere, duhen ngushtuar pak qe mos te krijojne disproporcion me te tjerat.

A je i mundur tjau rregullosh madhesine avatareve dhe fotove automatikishte ?
Jo sepse ato nuk jane jpg por gif. Por ate lehtesisht mund ta bej uçk-aksh-ja.
nuk esht problem esht nje pun qe ka zgjedhje
ja ku jan me format me te vogel

Image

Image

Image
Image
Shqipria e Bashkuar ëndrra ime- Jetoj me shpres se një dit do të behet realitet

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Pershendetje

#48

Post by Patush » Tue Aug 04, 2009 5:38 pm

T'falemners.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Pershendetje

#49

Post by Adriana » Fri Aug 07, 2009 2:23 pm

Dua te pershendes shoket e stafit, dhe gjithashtu anetaret e forumit. Per arsye shendetesore kam qen dhe jam akoma e pa afte per pjesmarrjen ne forum, shpresoj qe se shpejti kthehem midis Jush.


Faleminderit.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Maximus
Junior Member
Junior Member
Posts: 2
Joined: Mon Aug 17, 2009 8:11 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje

#50

Post by Maximus » Tue Aug 18, 2009 7:41 pm

kalimthi sonte ketej me deshiren te pershendes tek Arberiaonline, anetaret dhe stafin duke ju deshiruar pune dhe diskutime te mbara, e nje pershendetje te veçante kam per anetaren Aulona.

Uroj te ja kaloni bukur!

User avatar
Aulona
Star Member
Star Member
Posts: 607
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:06 am
Gender: Female
Location: Albania

Re: Pershendetje

#51

Post by Aulona » Tue Aug 18, 2009 7:58 pm

Maximus wrote:kalimthi sonte ketej me deshiren te pershendes tek Arberiaonline, anetaret dhe stafin duke ju deshiruar pune dhe diskutime te mbara, e nje pershendetje te veçante kam per anetaren Aulona.

Uroj te ja kaloni bukur!

Maximus mire se erdhe, dhe deshirojme qe t'ja kalosh sa me mire ketu, duke kontirubuar me mendimet e tua :)
Growing up I was taught to "Treat people as I wanted to be treated", but as time passed and I met more people, I made my own version which is fair: "Treat people, like they treat you".

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje

#52

Post by alfeko sukaraku » Tue Aug 18, 2009 7:59 pm

mire se erdhe Maksime...qenke fringo fare.
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

User avatar
Maximus
Junior Member
Junior Member
Posts: 2
Joined: Mon Aug 17, 2009 8:11 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje

#53

Post by Maximus » Tue Aug 18, 2009 8:05 pm

Aulona e alfeko sukaraku, mire se ju gjeta dhe me vjen mire qe ju shoh ketej.

Do te takohemi edhe ketu, vetem sa ti vjedhe nga koha ndonje çast -haha-

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje

#54

Post by alfeko sukaraku » Tue Aug 18, 2009 9:35 pm

gjithmon je i mirpritur Maksime.
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Pershendetje

#55

Post by Patush » Wed Aug 19, 2009 12:54 am

Maximus wrote:kalimthi sonte ketej me deshiren te pershendes tek Arberiaonline, anetaret dhe stafin duke ju deshiruar pune dhe diskutime te mbara, e nje pershendetje te veçante kam per anetaren Aulona.

Uroj te ja kaloni bukur!

Mire se erdhe Muximus, na kena me ja kalu mire vetem kur te jesh ti i pranishem.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1010
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Pershendetje

#56

Post by Hymniarber » Wed Aug 19, 2009 3:09 am

Mire se erdhe Maximus, jam i sigurte qe do gjesh dhe shoke te tjere mes nesh.
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Pershendetje

#57

Post by Sally » Fri Aug 28, 2009 1:25 pm

Sally wrote:ehe..mbaroi dhe shkolla me sukses -winer- , gjithashtu uroj qe dhe Ju ta keni mabaruar me sukses dhe pushime te mbara!


-eek- Me duket sikur e kam postuar dije kete postim, po ne te vertet nuk eshte ashtu :oops:
Tani me duhet te them po pergatitemi per vitin shkollor, pershendes te gjithe moshataret e mi dhe Ju uroj nje vit te mbar me plot sukses!

Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Pershendetje

#58

Post by Patush » Fri Aug 28, 2009 1:33 pm

Sally wrote:
Sally wrote:ehe..mbaroi dhe shkolla me sukses -winer- , gjithashtu uroj qe dhe Ju ta keni mabaruar me sukses dhe pushime te mbara!


-eek- Me duket sikur e kam postuar dije kete postim, po ne te vertet nuk eshte ashtu :oops:
Tani me duhet te them po pergatitemi per vitin shkollor, pershendes te gjithe moshataret e mi dhe Ju uroj nje vit te mbar me plot sukses!


Sa kohe kisha pa e ndigju kyt kange, te flm sally :)
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1010
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Pershendetje

#59

Post by Hymniarber » Sun Aug 30, 2009 7:00 pm

Nje pershendetje per te gjithe anetaret e forumit:

Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Pershendetje

#60

Post by Arta » Sun Aug 30, 2009 7:11 pm

^^^Faleminderit Hymniarber, shume kenge e bukur dhe kuptimplote. Sa here e degjoj aq me teper me pelqen.
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

Post Reply

Return to “Përshëndetje dhe urime”