"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Ndeshjet e dites

Flisni për futbollin ndërkombëtar, talentet e tij, ngjarjet më të spikatura nga bota e sportit.

Moderator: Tan-Tirana

Post Reply
User avatar
Morrison
Regular Member
Regular Member
Posts: 65
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:28 pm
Gender: Male

Ndeshjet e dites

#1

Post by Morrison » Wed Jan 18, 2012 6:30 pm

Si mendoni kush do e fitoj duelin sonte Real Madrid - Barcelona ?

User avatar
ErjonH.
Poster Grande Member
Poster Grande Member
Posts: 219
Joined: Tue Apr 13, 2010 5:56 pm
Gender: Male

Re: Ndeshjet e dites

#2

Post by ErjonH. » Wed Jan 18, 2012 8:21 pm

Un jam fans i Realit edhe pa dyshim qe per mu fiton Real Madridi.

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1010
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Ndeshjet e dites

#3

Post by Hymniarber » Wed Jan 18, 2012 9:13 pm

Edhe une do isha per Realin, megjithese mendoj qe Barcelona ka skuader me te lidhur.
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Ndeshjet e dites

#4

Post by Sally » Wed Jan 18, 2012 9:52 pm

Realiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii jemi 1-0 forcaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Morrison
Regular Member
Regular Member
Posts: 65
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:28 pm
Gender: Male

Re: Ndeshjet e dites

#5

Post by Morrison » Wed Jan 18, 2012 9:54 pm

Sally mos u gezo se tani fillon ndeshja ne pjesen e dyte ;)

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Ndeshjet e dites

#6

Post by Sally » Wed Jan 18, 2012 10:02 pm

Po harrova keni lene Mesin aty te qoshet te presi ndonje top dhe pastaj ta quani lojtarin me te mire.
Aji kur nuk luajti mire per FLAMURIN e tij ne kampionatin boterore per mua eshte nje TRADHETARE, qe luan vetem per lek. por kur te dvesi nuk di i shenojne se sa miliona mori me vete po do thone Mesi nga Argentina. Ja pra pse dua une te fitoj REALI.Forca REALI
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Morrison
Regular Member
Regular Member
Posts: 65
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:28 pm
Gender: Male

Re: Ndeshjet e dites

#7

Post by Morrison » Wed Jan 18, 2012 10:04 pm

-pray- edhe ketu per patriotizmin ti?

filloi pjesa dyte, ika une me mire :lol:

User avatar
Morrison
Regular Member
Regular Member
Posts: 65
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:28 pm
Gender: Male

Re: Ndeshjet e dites

#8

Post by Morrison » Wed Jan 18, 2012 11:03 pm

Mos e ka pare njeri Sally-n ?

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Ndeshjet e dites

#9

Post by Sally » Wed Jan 18, 2012 11:12 pm

Po e kam pare une, kishe gje per ti thene?!
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Morrison
Regular Member
Regular Member
Posts: 65
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:28 pm
Gender: Male

Re: Ndeshjet e dites

#10

Post by Morrison » Wed Jan 18, 2012 11:16 pm

Jo-jo nuk eshte gje me shume rendesi, i thuaj qe ndeshja mbaroj me rezulattin 1-2 :)

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Ndeshjet e dites

#11

Post by Sally » Wed Jan 18, 2012 11:18 pm

Ja them une, pa merak!
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Morrison
Regular Member
Regular Member
Posts: 65
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:28 pm
Gender: Male

Re: Ndeshjet e dites

#12

Post by Morrison » Wed Jan 18, 2012 11:25 pm

Sally wrote:Po harrova keni lene Mesin aty te qoshet te presi ndonje top dhe pastaj ta quani lojtarin me te mire.
Aji kur nuk luajti mire per FLAMURIN e tij ne kampionatin boterore per mua eshte nje TRADHETARE, qe luan vetem per lek. por kur te dvesi nuk di i shenojne se sa miliona mori me vete po do thone Mesi nga Argentina. Ja pra pse dua une te fitoj REALI.Forca REALI


Nuk dua te nderroj mendjen per ate qe mendon, vetem dua te them qe Mesin e diskriminuan vet argentinasit ne kampionatin boterore 2010, duke filluar nga vet Moradona qe ishte trajner i kombetares deri tek disa lojtar. Nuk i dhane mundesine te luante, jo se nuk donte Mesi te luante per argentinen.

erix77
Star Member
Star Member
Posts: 543
Joined: Sat Aug 14, 2010 8:23 am
Gender: Male
Location: Tirana

Re: Ndeshjet e dites

#13

Post by erix77 » Thu Jan 19, 2012 8:48 pm

Ska faj Mesi se Argjentina nuk ka kombetare te nje niveli te larte,po ta krahasojme me Argjentinen e kohes se Maradones kjo e sotmja do dukej si ndonje ekip amatoresh.
Dhe e bëmë me besa besën ja të rrojmë ja të vdesëm!

Ishte thënë prej Zotit që të nderohen armët e Shqipërisë!

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Ndeshjet e dites

#14

Post by Sally » Sun Jan 29, 2012 9:12 am

Ndalet Barça, arratiset Reali -dance-


“El Clasico” mund t’i buzëqeshë gjithmonë Barcelonës, por në kampionat është Reali i Madridit që buzëqesh pasi i është shkëputur katalanasve dhe ecën i qetë drejt titullit kampion. Madrilenët kanë mundur 3-1 Saragozën në ndeshjen e javës së 20-të, në një takim që ka qenë më i komplikuar se ç’pritej.

Kanë qenë miqtë që kanë shënuar të parët me anë të Lafita në minutën e 12-të, duke bërë që “Santiago Bernabeu” të heshtë duke menduar më të keqen. Por në minutën e 32-të është Kaka, i kthyer mes titullarëve pas provës bindëse ndaj Barçës në mesjavë, që gjen rrugën e rrjetës dhe çon skuadrat në baraspeshë në pushimin e ndeshjes.
Në pjesën e dytë, në fushë është vetëm Reali që dominon e krijon raste. Si rrjedhojë, vijnë edhe dy gola të tjerë me autorë Kristiano Ronaldon e Mesut Ozil, duke siguruar përfundimisht rezultatin e takimit dhe tre pikët e rëndësishme për klasifikimin.

Ndërkohë, Barcelona -hahaha- nuk ka arritur të mbajë hapin e kryesuesve dhe është ndalur në një barazim pa gola përballë Vijarealit. Katalanasit janë paraqitur në “El Madrigal” me një formacion të improvizuar për shkak të mungesave shumta për dëmtime. Si rrjedhojë, vendasit kanë arritur t’i bëjnë ballë sulmeve të tyre dhe t’i ndalin ata në luftën për titullin kampion.

-winer- Tashmë Reali i Madridit është shkëputur me 7 pikë para katalanasve dhe duket se ka krijuar një distancë sigurie përsa i përket luftës për titull.
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

Post Reply

Return to “Futbolli ndërkombëtar”