"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Urimet me te perzemerta per vogelushen.

Këtu mund të përshëndesni anëtarët e tjerë të forumit, miq dhe të dashur, mund të uroni personat që ju dëshironi për ngjarje të caktuara si festa, martesa ditëlindje etj.

Moderator: bardus

Post Reply
User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1015
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Urimet me te perzemerta per vogelushen.

#1

Post by Hymniarber » Fri Dec 14, 2012 3:45 pm

Deshiroj ti uroj Mallakastriotit per lindjen e vajzes se tij:

Paste jete te gjate dhe te shendetshme.

-itsok- -bravo-
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

User avatar
ErjonH.
Poster Grande Member
Poster Grande Member
Posts: 219
Joined: Tue Apr 13, 2010 5:56 pm
Gender: Male

Re: Urimet me te perzemerta per vogelushen.

#2

Post by ErjonH. » Fri Dec 14, 2012 7:34 pm

Jete te gjate e te lumtur Aurores se vogel, Urime Mallakastriot.

Prespar
Senior Member
Senior Member
Posts: 101
Joined: Thu Sep 09, 2010 6:35 pm
Gender: Male
Location: Chicago

Re: Urimet me te perzemerta per vogelushen.

#3

Post by Prespar » Fri Dec 14, 2012 8:16 pm

Urime ....tju roj vajza

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Urimet me te perzemerta per vogelushen.

#4

Post by Arbëri » Fri Dec 14, 2012 9:08 pm

Urime derman ,engjullit te vogel i uroj jete te gjate dhe te lumtur..
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Urimet me te perzemerta per vogelushen.

#5

Post by Mallakastrioti » Sat Dec 15, 2012 12:03 am

Ju falenderoj perzemersisht te gjitheve, miqte e mi!
Image

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Urimet me te perzemerta per vogelushen.

#6

Post by Adriana » Sat Dec 15, 2012 12:05 am

-bravo- URIME dhe me jete te gjate Mallakstriot... ( 2012 paska qene viti per te shtuar Mallkastriotet )
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
CERMENIKASI
Star Member
Star Member
Posts: 721
Joined: Fri Dec 31, 2010 9:51 pm
Gender: Male

Re: Urimet me te perzemerta per vogelushen.

#7

Post by CERMENIKASI » Sat Dec 15, 2012 12:09 am

Urime për lindjen e vajzës.Qoftë me ymër dhe të rritet me babë e nanë.
Jam Gegë por mos ma shajë kush Toskërinë!

User avatar
bardus
Star Member
Star Member
Posts: 882
Joined: Mon Jan 30, 2012 3:44 pm
Gender: Male

Re: Urimet me te perzemerta per vogelushen.

#8

Post by bardus » Sat Dec 15, 2012 1:54 am

Urime Mallakastriot, te te rroje goca dhe here tjeter me djale!

Emrin Aurora,ja paske vene shume te bukur,ta gezoje dhe me jete te gjate!

User avatar
arianmarku
Regular Member
Regular Member
Posts: 67
Joined: Wed Jul 21, 2010 9:44 pm
Gender: Male
Location: Finland

Re: Urimet me te perzemerta per vogelushen.

#9

Post by arianmarku » Sat Dec 15, 2012 4:39 am

Urime Mallakastriot, Aurora pastë jetë të mbarë e të gjatë.

Post Reply

Return to “Përshëndetje dhe urime”