"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Pershendetje Te Gjitheve

Ky seksion është krijuar për anëtarët e rinj të komunitetit, për të prezantuar me pak fjalë veten dhe qëllimin e bashkimit në këtë forum.

Moderator: ALBPelasgian

Post Reply
GjoNi
Junior Member
Junior Member
Posts: 4
Joined: Fri Sep 13, 2013 2:55 am
Gender: Male

Pershendetje Te Gjitheve

#1

Post by GjoNi » Sat Sep 14, 2013 2:25 am

Pershendetje Zonja dhe Zoterinj!


Un jam "Gjoni" dhe mora kurajon te rregjistrohem ne kte forum mbushur plot me ATDHEDASHES sic jam dhe vet edhe pse me vones sepse nuk doja te me dilte ashtu sic me doli Forumi-Antishqiptar i Ilia-s Papa-s ne 2006 ku dhe ja perplasa ne ftyre plehres,dhe kuptohet me perjashtuan.

Disa prej jush ju kam lexuar dhe kam ndjekur videot ne youtube, theksoj vecanerisht MALLAKASTRIOTIN,BILDERBERG,NICKVLORA,COMANDANTECRUS, ishin dhe shume te tjere por emrat per momentin nuk ja mbaj mend (DHe i kerkoj falje)

Kuptohet nuk ju kam ndjekur vetem ne youtube, por kam rreth 3-4-vjet qe ju lexoj me kenaqesine me te madhe ktu tek ky forum MADHESHTOR,PUNA DHE KONTRIBUTI JUAJ JANE PER TU ADMIRUAR dhe per kete JU FALENDEROJ.

Me rrespekt GjoNi.

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Pershendetje Te Gjitheve

#2

Post by Mallakastrioti » Sat Sep 14, 2013 8:20 am

Pershendetjer GjoNi dhe mire se erdhe ne Forumin Arberiaonline.
Image

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1016
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Pershendetje Te Gjitheve

#3

Post by Hymniarber » Sat Sep 14, 2013 3:59 pm

GjoNi wrote:Pershendetje Zonja dhe Zoterinj!


Un jam "Gjoni" dhe mora kurajon te rregjistrohem ne kte forum mbushur plot me ATDHEDASHES sic jam dhe vet edhe pse me vones sepse nuk doja te me dilte ashtu sic me doli Forumi-Antishqiptar i Ilia-s Papa-s ne 2006 ku dhe ja perplasa ne ftyre plehres,dhe kuptohet me perjashtuan.

Disa prej jush ju kam lexuar dhe kam ndjekur videot ne youtube, theksoj vecanerisht MALLAKASTRIOTIN,BILDERBERG,NICKVLORA,COMANDANTECRUS, ishin dhe shume te tjere por emrat per momentin nuk ja mbaj mend (DHe i kerkoj falje)

Kuptohet nuk ju kam ndjekur vetem ne youtube, por kam rreth 3-4-vjet qe ju lexoj me kenaqesine me te madhe ktu tek ky forum MADHESHTOR,PUNA DHE KONTRIBUTI JUAJ JANE PER TU ADMIRUAR dhe per kete JU FALENDEROJ.

Me rrespekt GjoNi.
Mireseerdhe Gjon.
Mallakastrioti ka dhene nje kontribut te cmuar brenda dhe jashte forumit. Bilderberg dhe Nickvlora, kane ndihmuar shume me videot dhe komentet e tyre, ndersa comandatreus, eshte hera e pare qe e degjoj. Keta te fundit ndoshta jane ne forumin tone, por ndoshta kane emra te tjere dhe prandaj une gjej rastin qe ti ftoj te riorganizohemi per te pergatitur materiale te tjera.
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Pershendetje Te Gjitheve

#4

Post by Adriana » Sat Sep 14, 2013 4:43 pm

Mire se na erdhe Gjoni.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!Post Reply

Return to “Prezantohuni ne komunitetin e forumit”