"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Urime ditëlindjen Mallakastrioti

Këtu mund të përshëndesni anëtarët e tjerë të forumit, miq dhe të dashur, mund të uroni personat që ju dëshironi për ngjarje të caktuara si festa, martesa ditëlindje etj.

Moderator: bardus

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#31

Post by Mallakastrioti » Sat Mar 15, 2014 6:29 pm

Ju faklenderoj nga zemra, Zeus10 dhe Prespar.
Image

User avatar
arianmarku
Regular Member
Regular Member
Posts: 67
Joined: Wed Jul 21, 2010 9:44 pm
Gender: Male
Location: Finland

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#32

Post by arianmarku » Sat Mar 15, 2014 8:21 pm

Edhe 100 të tjera MALLAKASTRIOT.

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#33

Post by Mallakastrioti » Sat Mar 15, 2014 8:45 pm

Te falenderoj prej zemre, Arianmarku.
Image

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#34

Post by Arbëri » Mon Mar 17, 2014 1:15 am

Urime ditelindjen DERMAN , te deshiroj cdo te mir ne jet dhe fati te ndjekt ne cdo hap te jetes .Pershendetje per te gjithe anetaret e forumit Arberiaonline e sidomos per miqt e vjeter -loveyou-
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#35

Post by Mallakastrioti » Mon Mar 17, 2014 5:59 pm

Te falenderoj Arberi. Rrofsh derman :)
Image

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#36

Post by Adriana » Tue Mar 18, 2014 7:30 pm

Urime ditelindjen Mallkastriot !!

:( pak me vonese, po me mire vone se sa... :)
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#37

Post by Mallakastrioti » Tue Mar 18, 2014 8:40 pm

Te falenderoj Adriana :)
Image

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4225
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#38

Post by Zeus10 » Tue Mar 15, 2016 12:17 am

I uroj te behet 100 vjec, djalit te Mallakastres dhe njekohosisht e falenderoj, per patriotizmin e shkelqyer qe demonstron, te spikatur per krahinen nga vjen.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

Si1ri
Member
Member
Posts: 23
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:03 pm
Gender: Male

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#39

Post by Si1ri » Tue Mar 15, 2016 3:50 pm

Urime Mallakastriot, u befshe edhe 100 vjeç.
Tu shtoft jehona e zerit dhe e mendimit tend dhe te gjithe adhetarve te sinqete te ketij dheu te vuajtur te Zojzit.

User avatar
TeuAL
Star Member
Star Member
Posts: 510
Joined: Tue Mar 10, 2015 3:28 am
Gender: Female

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#40

Post by TeuAL » Tue Mar 15, 2016 5:46 pm

Per shume vjet gezuar ditlindjen Mallakastrioti!
Gjithe te mirat!

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#41

Post by Mallakastrioti » Tue Mar 15, 2016 7:16 pm

Ju falenderoj te gjitheve nga zemra, miqte e mi, shume te mire.
Faleminderit Arberiaonline!
Image

User avatar
arianmarku
Regular Member
Regular Member
Posts: 67
Joined: Wed Jul 21, 2010 9:44 pm
Gender: Male
Location: Finland

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#42

Post by arianmarku » Thu Mar 17, 2016 11:39 pm

Urime te përzemërta e te bëhesh 100 vjec!

Post Reply

Return to “Përshëndetje dhe urime”