"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Dilema: Gjoks apo vithe?

Këtu mund të flisni për sexin dhe raportet fizike, për ndjenjën fizike ne përgjithësi, mund tëflisni për kujdesin seksual dhe mbrojtjen nga sëmundjet seksuale.

Moderator: Adriana

Post Reply
User avatar
Aulona
Star Member
Star Member
Posts: 607
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:06 am
Gender: Female
Location: Albania

Dilema: Gjoks apo vithe?

#1

Post by Aulona » Fri Sep 18, 2009 7:20 pmGjoks apo vithe? Nuk ka nevoje t’i perkasesh nje kombesie, nuk ka dallime moshe apo gjinie.

Te gjithe e kane preferencen e tyre. Ne intervistat e marre neper rruget e Tiranes, gjithesecili ka shprehur preferencen e tij, por ka nga ata qe nuk i shohin dot si te ndara. Profesori Edmond Tupe jep nje shpjegim me akademik per kete dileme.


E kam shume perzemer erotizmin e trupit te femres. Gjoksi i nenes eshte simboli amesise. Natyra nxorri ne pah vithet dhe gjoksin. Shikoni femrat qe mbulohen, shikoni te emancipuararat, kane filluar te duken gjokset dhe vithet”, shprehet Tupe. Ne fund te intervistes, profesori nuk arrin te vecoje. “I preferoj te dyja. Tjeter lezet kane vithet, tjeter gjoksi. Secilat jane bashkevepruese”.

:lol: pa he jepni mendimet tuaja, kush jane preferencat?
Growing up I was taught to "Treat people as I wanted to be treated", but as time passed and I met more people, I made my own version which is fair: "Treat people, like they treat you".

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: Dilema: Gjoks apo vithe?

#2

Post by alfeko sukaraku » Fri Sep 18, 2009 7:27 pm

Kisha nje shoke ne femijri qe me thoshte---"te mira jane vetem ato femra qe shkojn ne krevat me mua-te tjerat nuk me interesojn".

Une mendoj se duhet te kete harmoni ne nje trup femre,ndryshe c do gje pelqehet "kalimthi" ..edhe nuk terheq me.
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

Post Reply

Return to “Seks dhe seksualitet”