"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

((((((((( ALERT )))))))))

Këtu mund të postoni vërejtjet tuaja, në rastet kur mendoni se moderimi karshi jush ka qenë i padrejtë, tendecioz dhe i njëanshem. Por, kujdes gjuhen që përdorni karshi moderatorëve. Vërejtja me një gjuhë e ashpër, nuk do të konsiderohet. Postoni këshillat tuaja dashamirëse, për të përmirësuar cilësine e forumit dhe mënyrën e moderimit.
User avatar
IllyriankinG
Regular Member
Regular Member
Posts: 65
Joined: Sun Sep 20, 2009 8:54 pm
Gender: Male
Location: Arbëri

((((((((( ALERT )))))))))

#1

Post by IllyriankinG » Sun Sep 27, 2009 3:31 am

Të më falin moderatorët e forumit për shqetësimin, por unë kisha një kërkesë paksa të veçantë.
Nuk e di në se ky është një problem vetëm i imi apo është i përgjithshëm, sa herë që komentoj në forum më duhet ta mbaj komentin në limitin e disa rreshtave, pasi po e kalova madhësinë e dritares ku po shkruaj, kursori kthehet në rreshata e sipërm dhe nuk shoh fare se ç'farë po shkruaj.
Është shumë acaruese...
Siç e thash më sipër nuk e di në ky është një problem vetëm i imi apo i përgjithshëm por do tu lutesha moderatorëve ti hedhin një sy, dhe në rast se ky është problem i imi do tu lutesha gjithashtu të më jepnin një përgjigje mbi këtë problem dhe si ta rregulloj pasi është me të vërtetë i bezdisshëm.
Ju faleminderit!

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: ((((((((( ALERT )))))))))

#2

Post by Arta » Sun Sep 27, 2009 3:34 am

IllyriankinG nuk e kam verejtur nje dicka te tille, te shikojme c'fare do te thone edhe te tjeret!
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1016
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: ((((((((( ALERT )))))))))

#3

Post by Hymniarber » Sun Sep 27, 2009 3:47 am

IllyriankinG wrote:Të më malin moderatorët e forumit për shqetësimin, por unë kisha një kërkesë paksa të veçantë.
Nuk e di në se ky është një problem vetëm i imi apo është i përgjithshëm, sa herë që komentoj në forum më duhet ta mbaj komentin në limitin e disa rreshtave, pasi po e kalova madhësinë e dritares ku po shkruaj, kursori kthehet në rreshata e sipërm dhe nuk shoh fare se ç'farë po shkruaj.
Është shumë acaruese...
Siç e thash më sipër nuk e di në ky është një problem vetëm i imi apo i përgjithshëm por do tu lutesha moderatorëve ti hedhin një sy, dhe në rast se ky është problem i imi do tu lutesha gjithashtu të më jepnin një përgjigje mbi këtë problem dhe si ta rregulloj pasi është me të vërtetë i bezdisshëm.
Ju faleminderit!
Po, eshte e vertete qe ndodh, por nuk me ndodh kur perdor laptop, te cilin e perdor me shume. Kur shkoj ne pune ne desktop, me ndodh ky fenomen. Po pres te kthehet vrana konti te me jap nje ndihmese sepse dhe mua me duket i cuditshem.
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: ((((((((( ALERT )))))))))

#4

Post by Adriana » Sun Sep 27, 2009 6:09 am

Mua ky problem me ka filluar qysh javen e dyte ose te trete qe kemi filluar punimet e forumit, dhe nese Arta mban mend qe per postimet e mia i kerkonja ndihme gjithmon qe te mi mbaronte / rregullonte nga mesi e tutje se kursori me kthehesh ne reshtat siperme, dhe akoma me ndodh kjo gje.
Kam gjetur nje sistem qe i postoj pjes pjes postimet ( duke e kopjuar artikullin nga poshte larte me madhesin e dritares), ndersa kur shkruaj dhe kaloj dritaren i bej kopje pjeses se siperme qe kam shkruar dhe e fshij, e ngjis perseri lart kur kam mbaruar se shkruari.
Per kete arsyje mundohem te shkruaj pak a shume sa madhesia e dritares se pastaj nuk me lejon me te shikoj cfar shkruaj.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: ((((((((( ALERT )))))))))

#5

Post by Patush » Sun Sep 27, 2009 6:49 pm

Hymniarber wrote:
IllyriankinG wrote:Të më malin moderatorët e forumit për shqetësimin, por unë kisha një kërkesë paksa të veçantë.
Nuk e di në se ky është një problem vetëm i imi apo është i përgjithshëm, sa herë që komentoj në forum më duhet ta mbaj komentin në limitin e disa rreshtave, pasi po e kalova madhësinë e dritares ku po shkruaj, kursori kthehet në rreshata e sipërm dhe nuk shoh fare se ç'farë po shkruaj.
Është shumë acaruese...
Siç e thash më sipër nuk e di në ky është një problem vetëm i imi apo i përgjithshëm por do tu lutesha moderatorëve ti hedhin një sy, dhe në rast se ky është problem i imi do tu lutesha gjithashtu të më jepnin një përgjigje mbi këtë problem dhe si ta rregulloj pasi është me të vërtetë i bezdisshëm.
Ju faleminderit!
Po, eshte e vertete qe ndodh, por nuk me ndodh kur perdor laptop, te cilin e perdor me shume. Kur shkoj ne pune ne desktop, me ndodh ky fenomen. Po pres te kthehet vrana konti te me jap nje ndihmese sepse dhe mua me duket i cuditshem.

As adhe nji here nuk mka ndoll ky problem, edhe pse perdori desk top.

ps: kini kujdes se nqfare faqe interneti shkoni se merrni virusa dhe ju damtojne kopjuterin lol
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: ((((((((( ALERT )))))))))

#6

Post by alfeko sukaraku » Sun Sep 27, 2009 8:12 pm

me mire qe ndoth keshtu se une lodhem kur lexoj shkrime te gjata.i bini shkurte muhabetit edhe c do gje ne rregull -hahaha- -hahaha-
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: ((((((((( ALERT )))))))))

#7

Post by Patush » Sun Sep 27, 2009 8:22 pm

alfeko sukaraku wrote:me mire qe ndoth keshtu se une lodhem kur lexoj shkrime te gjata.i bini shkurte muhabetit edhe c do gje ne rregull -hahaha- -hahaha-

Sygjerimet miqesore jane gjithmone te mirprituna dhe hyjne ne zbatim te menjehershem. -bravo-
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
IllyriankinG
Regular Member
Regular Member
Posts: 65
Joined: Sun Sep 20, 2009 8:54 pm
Gender: Male
Location: Arbëri

Re: ((((((((( ALERT )))))))))

#8

Post by IllyriankinG » Mon Sep 28, 2009 2:17 am

alfeko sukaraku wrote:me mire qe ndoth keshtu se une lodhem kur lexoj shkrime te gjata.i bini shkurte muhabetit edhe c do gje ne rregull -hahaha- -hahaha-

:o :o :o

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: ((((((((( ALERT )))))))))

#9

Post by Adriana » Mon Sep 28, 2009 2:25 am

Patush wrote:
Hymniarber wrote:
IllyriankinG wrote:Të më malin moderatorët e forumit për shqetësimin, por unë kisha një kërkesë paksa të veçantë.
Nuk e di në se ky është një problem vetëm i imi apo është i përgjithshëm, sa herë që komentoj në forum më duhet ta mbaj komentin në limitin e disa rreshtave, pasi po e kalova madhësinë e dritares ku po shkruaj, kursori kthehet në rreshata e sipërm dhe nuk shoh fare se ç'farë po shkruaj.
Është shumë acaruese...
Siç e thash më sipër nuk e di në ky është një problem vetëm i imi apo i përgjithshëm por do tu lutesha moderatorëve ti hedhin një sy, dhe në rast se ky është problem i imi do tu lutesha gjithashtu të më jepnin një përgjigje mbi këtë problem dhe si ta rregulloj pasi është me të vërtetë i bezdisshëm.
Ju faleminderit!
Po, eshte e vertete qe ndodh, por nuk me ndodh kur perdor laptop, te cilin e perdor me shume. Kur shkoj ne pune ne desktop, me ndodh ky fenomen. Po pres te kthehet vrana konti te me jap nje ndihmese sepse dhe mua me duket i cuditshem.

As adhe nji here nuk mka ndoll ky problem, edhe pse perdori desk top.

ps: kini kujdes se nqfare faqe interneti shkoni se merrni virusa dhe ju damtojne kopjuterin lol
Nuk ka te bej fare me virusin fare, kjo gje qe ndodh me ne.
Kapersy Anti-Virus 2010 punon online me radar dhe nuk te lejon hyrjen e viruseve me ne kompiutrin time, keshtu qe une kam kete anti-virus tani dhe kjo nuk ndodhe nga viruset.
Difekti do jet nga forumi jone, mbase jo tek te gjithe, po une jam dhe ne forume te tjera nuk me ndodhe ky problem.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: ((((((((( ALERT )))))))))

#10

Post by Adriana » Mon Sep 28, 2009 5:05 pm

Hymniarber wrote:

Po, eshte e vertete qe ndodh, por nuk me ndodh kur perdor laptop, te cilin e perdor me shume. Kur shkoj ne pune ne desktop, me ndodh ky fenomen. Po pres te kthehet vrana konti te me jap nje ndihmese sepse dhe mua me duket i cuditshem.


Nuk e di nese ke vepruar mbi kete problem, po tani vura re nje ndryshim qe nuk me ndodh me ky problem mund te shkruaj dhe punoj dhe kur tejkaloj madhesine e dritares.
Te vetmen ndryshim qe vura re eshte qe [wraping=] dhe [youtube] kan zbritur nje rrjesh me poshte, ndersa me perpara ishin ne te njetin rrjesht ku fillohet me [background]
Nuk e di nese dhe "Iliriaking" do kete ndryshim dhe permiresim te punoj dhe kur tejkalon madhesin e dritares.
Une kisha muaj e muaj me kete problem.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Mr-Bledi
Junior Member
Junior Member
Posts: 5
Joined: Thu Apr 08, 2010 10:49 am
Gender: Male
Location: Albania
Contact:

Re: ((((((((( ALERT )))))))))

#11

Post by Mr-Bledi » Thu Apr 08, 2010 8:49 pm

IllyriankinG wrote:Të më falin moderatorët e forumit për shqetësimin, por unë kisha një kërkesë paksa të veçantë.
Nuk e di në se ky është një problem vetëm i imi apo është i përgjithshëm, sa herë që komentoj në forum më duhet ta mbaj komentin në limitin e disa rreshtave, pasi po e kalova madhësinë e dritares ku po shkruaj, kursori kthehet në rreshata e sipërm dhe nuk shoh fare se ç'farë po shkruaj.
Është shumë acaruese...
Siç e thash më sipër nuk e di në ky është një problem vetëm i imi apo i përgjithshëm por do tu lutesha moderatorëve ti hedhin një sy, dhe në rast se ky është problem i imi do tu lutesha gjithashtu të më jepnin një përgjigje mbi këtë problem dhe si ta rregulloj pasi është me të vërtetë i bezdisshëm.
Ju faleminderit!

IllyriankinG duhet te jesh ne ndonje laptop edhe e luan me krah kursorin se kjo eshte e pa mundur!
[size=150][center][b][color=#FF0000]Kur te flasin budallenjte, te mencurit duhet te heshtin![/color][/b][/center][/size][font=Comic Sans MS][/font]

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1016
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: ((((((((( ALERT )))))))))

#12

Post by Hymniarber » Thu Apr 08, 2010 8:51 pm

Mr-Bledi wrote:
IllyriankinG wrote:Të më falin moderatorët e forumit për shqetësimin, por unë kisha një kërkesë paksa të veçantë.
Nuk e di në se ky është një problem vetëm i imi apo është i përgjithshëm, sa herë që komentoj në forum më duhet ta mbaj komentin në limitin e disa rreshtave, pasi po e kalova madhësinë e dritares ku po shkruaj, kursori kthehet në rreshata e sipërm dhe nuk shoh fare se ç'farë po shkruaj.
Është shumë acaruese...
Siç e thash më sipër nuk e di në ky është një problem vetëm i imi apo i përgjithshëm por do tu lutesha moderatorëve ti hedhin një sy, dhe në rast se ky është problem i imi do tu lutesha gjithashtu të më jepnin një përgjigje mbi këtë problem dhe si ta rregulloj pasi është me të vërtetë i bezdisshëm.
Ju faleminderit!

IllyriankinG duhet te jesh ne ndonje laptop edhe e luan me krah kursorin se kjo eshte e pa mundur!

Jo Bledi, nuk eshte e pamundur, me ka ndodhur dhe mua per nje kohe te gjate.
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1016
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: ((((((((( ALERT )))))))))

#13

Post by Hymniarber » Wed Apr 14, 2010 8:21 pm

Të më falin moderatorët e forumit për shqetësimin, por unë kisha një kërkesë paksa të veçantë.
Nuk e di në se ky është një problem vetëm i imi apo është i përgjithshëm, sa herë që komentoj në forum më duhet ta mbaj komentin në limitin e disa rreshtave, pasi po e kalova madhësinë e dritares ku po shkruaj, kursori kthehet në rreshata e sipërm dhe nuk shoh fare se ç'farë po shkruaj.
Është shumë acaruese...
Siç e thash më sipër nuk e di në ky është një problem vetëm i imi apo i përgjithshëm por do tu lutesha moderatorëve ti hedhin një sy, dhe në rast se ky është problem i imi do tu lutesha gjithashtu të më jepnin një përgjigje mbi këtë problem dhe si ta rregulloj pasi është me të vërtetë i bezdisshëm.
Ju faleminderit!
Ai ka ndodhur kujt ky fenomen tani se fundmi?
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: ((((((((( ALERT )))))))))

#14

Post by Adriana » Wed Apr 14, 2010 8:27 pm

Per mua jan postimet e para tani qe nuk po me jep me ate difekt mbas kaq e kaq kohesh, i vura re kur bera nje postim me pare.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Hyu
Member
Member
Posts: 21
Joined: Sat Aug 29, 2009 5:08 pm
Gender: Male

Re: ((((((((( ALERT )))))))))

#15

Post by Hyu » Wed Apr 28, 2010 12:52 pm

Ky problem me ndodh kur dua te sjell nje shkrim me te gjate se dritarja e postimit. Ka ndonje teknik me e zgjidh?

Post Reply

Return to “Vërejtje për moderimin, këshilla.”