"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Pershendetje

Këtu mund të përshëndesni anëtarët e tjerë të forumit, miq dhe të dashur, mund të uroni personat që ju dëshironi për ngjarje të caktuara si festa, martesa ditëlindje etj.

Moderator: bardus

Post Reply
User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Pershendetje

#61

Post by Sally » Thu Sep 03, 2009 10:08 am

ps:@ djemve

MOS GABO TE REAGOSH APO TJU FLASESH VAJZAVE NE ATE MENYRE, PERNDRYSHE, dora do te jete shoku i jot i vetem.[/quote
per "Doren e ngrohte" e ke fjalen?


lol :mrgreen:

Medndoj qe 3 / 4 postimet e mesiperme duhen fshir, gjithashtu mendoj qe temat duhen respektuar qofshin per histori / gjeografi o qofshin per pershendetje / muzik. Gjeni vendin e duhur ku mund te beni pershendetje dhe keshilla te tilla.
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
IllyriankinG
Regular Member
Regular Member
Posts: 65
Joined: Sun Sep 20, 2009 8:54 pm
Gender: Male
Location: Arbëri

Re: Pershendetje

#62

Post by IllyriankinG » Sun Sep 20, 2009 9:46 pm

Përshëndetje për të gjithë forumistat këtu!

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Pershendetje

#63

Post by Sally » Mon Sep 21, 2009 1:35 pm

IllyriankinG wrote:Përshëndetje për të gjithë forumistat këtu!


Pershendetje IllyriankinG, dhe mire se erdhe!
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
IllyriankinG
Regular Member
Regular Member
Posts: 65
Joined: Sun Sep 20, 2009 8:54 pm
Gender: Male
Location: Arbëri

Re: Pershendetje

#64

Post by IllyriankinG » Mon Sep 21, 2009 3:46 pm

Mirë se ju gjeta Sally!
Dhe ju mbylleni atë librin se ju ranë sytë duke lexuar! :p

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Pershendetje

#65

Post by Sally » Mon Sep 21, 2009 4:01 pm

IllyriankinG wrote:Mirë se ju gjeta Sally!
Dhe ju mbylleni atë librin se ju ranë sytë duke lexuar! :p


Jo Jo, me pelqen te lexoj,lexoj dhe kur nuk ka drita -hahaha- -hahaha-
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Pershendetje

#66

Post by Arta » Sun Sep 27, 2009 4:47 am
Doja te pershendesja te gjithe antaret dhe vizitoret me kete kenge Arbereshe..... :)
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Pershendetje

#67

Post by Sally » Sun Oct 11, 2009 3:47 pm

Dua te uroj dhe te pershendes sot te gjithe "studentet" me rastin e vitit te ri akademik qe fillon neser, ne vecanti: Almen nga Mallakastra, Sokolin nga Tirana, Gazmendin nga Berati, dhe Ndreken nga Puka.

Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
IllyriankinG
Regular Member
Regular Member
Posts: 65
Joined: Sun Sep 20, 2009 8:54 pm
Gender: Male
Location: Arbëri

Re: Pershendetje

#68

Post by IllyriankinG » Mon Oct 12, 2009 4:47 am

Përshëndes mikun tim alfeko_sukaraku!
;)

User avatar
IllyriankinG
Regular Member
Regular Member
Posts: 65
Joined: Sun Sep 20, 2009 8:54 pm
Gender: Male
Location: Arbëri

Re: Pershendetje

#69

Post by IllyriankinG » Tue Oct 13, 2009 11:31 pm

Përshëndes Aulonën.

User avatar
Aulona
Star Member
Star Member
Posts: 607
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:06 am
Gender: Female
Location: Albania

Re: Pershendetje

#70

Post by Aulona » Wed Oct 14, 2009 3:11 am

IllyriankinG wrote:Përshëndes Aulonën.
Faleminderit IllyriankinG, gjithashtu... :)
Growing up I was taught to "Treat people as I wanted to be treated", but as time passed and I met more people, I made my own version which is fair: "Treat people, like they treat you".

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Pershendetje

#71

Post by Arbëri » Fri Nov 20, 2009 10:01 pm

Përshëndetje për të gjithë forumistat .
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Pershendetje

#72

Post by Arta » Fri Nov 20, 2009 10:07 pm

Arbëri wrote:Përshëndetje për të gjithë forumistat .

Mirese erdhe Arberi, t'ja kalosh sa me mire ketu. :) Mos u fut tek politika.... :lol: bej shaka.
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1010
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Pershendetje

#73

Post by Hymniarber » Fri Nov 20, 2009 10:35 pm

Arbëri wrote:Përshëndetje për të gjithë forumistat .
Mireserdhe, Arberi.
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Pershendetje

#74

Post by Arbëri » Fri Nov 20, 2009 10:36 pm

Ju falëmnderit :)
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Pershendetje

#75

Post by Arta » Wed Dec 02, 2009 3:49 amU pershendes me vallen e Shqipeve.... :)
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

Post Reply

Return to “Përshëndetje dhe urime”