"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Pershendetje

Këtu mund të përshëndesni anëtarët e tjerë të forumit, miq dhe të dashur, mund të uroni personat që ju dëshironi për ngjarje të caktuara si festa, martesa ditëlindje etj.

Moderator: bardus

Post Reply
beyond your dreams
Junior Member
Junior Member
Posts: 3
Joined: Sun Nov 29, 2009 7:25 pm
Gender: Female

Re: Pershendetje

#76

Post by beyond your dreams » Thu Dec 03, 2009 6:27 pm

Dua ti pershendes te gjithe forumistat ketu per punen e madhe kolosale qe e kane bere dhe kontributin e tyre te pashoq ne zbardhjen e qeshtjeve kombetare shqipetare.

Arber a big hello goes for you my friend as well.

Cheers to all of you.

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Pershendetje

#77

Post by Adriana » Tue Dec 15, 2009 4:49 pm

Pershendetje te gjitheve, dhe mire se ju gjeta! (perseri)
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Pershendetje

#78

Post by Patush » Tue Dec 15, 2009 5:09 pm

Adriana wrote:Pershendetje te gjitheve, dhe mire se ju gjeta! (perseri)

Mire se erdhe Adriana, shpresoj qe gjithshka shkon mire me mesime.


Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Pershendetje

#79

Post by Adriana » Tue Dec 15, 2009 6:42 pm

Faleminderit Patush, dhe me shkollen deri tani mire, jemi ne javen e fundit te sezonit.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1010
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Pershendetje

#80

Post by Hymniarber » Tue Dec 15, 2009 7:09 pm

Adriana, suksese ne provime dhe te uroj rikthimin.
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Pershendetje

#81

Post by Adriana » Wed Dec 16, 2009 3:36 pm

Hymniarber wrote:Adriana, suksese ne provime dhe te uroj rikthimin.


Faleminderit!
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!Ledi
Junior Member
Junior Member
Posts: 5
Joined: Sun Jul 26, 2009 3:59 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje

#82

Post by Ledi » Sat Dec 26, 2009 3:06 pm

Urime ne studime per Adrianen.

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Pershendetje

#83

Post by Arta » Wed Jan 06, 2010 2:27 am

"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Pershendetje

#84

Post by Adriana » Wed Jan 06, 2010 9:32 am

Ledi wrote:Urime ne studime per Adrianen.


Faleminderit Ledi, suksese dhe per Ty.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Pershendetje

#85

Post by Arbëri » Thu Jan 07, 2010 6:10 pm

Sepse Adriana ka vrarë shumë sulmues të http://www.arberiaonline.com , sidomos ne mengjezin e hershëm , kam vendosur ta shpërblej me një :) :
Image
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Pershendetje

#86

Post by Adriana » Thu Jan 07, 2010 6:30 pm

:o Shume te faleminderit Arberi, po sot me erdhi dhe shpetimtari i forumi ""Patushi"", megjithate nuk ta kthej dot mbrapsht, -haha- -haha- , dhe une kur e urova Patushin per punen e shpejt qe beri e qerasa me nje kafe te tille ( -waiting- ) :D
Faleminderit Arberi!
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Pershendetje

#87

Post by Patush » Fri Jan 15, 2010 5:31 am

Pershendes fansat e ksaj muzike!

Ndersa kjo a per komunistin Mallakastriot!!

Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Pershendetje

#88

Post by Mallakastrioti » Mon Feb 15, 2010 10:06 pm

Patush wrote:Pershendes fansat e ksaj muzike!

Ndersa kjo a per komunistin Mallakastriot!!


-itsok- Faleminderit derman per pershendetjen...do kete teser Partie qy mjeshtri i qimanese apo jo ore?...mo ma ka ngethyer qe nga proletar i dikurshem ne njeren dore pushken ne tjatren vjolinen e nashti thote "rrofte Sali Birisha" ore....hahahaha(shaka)
Faleminderit Patush.(Njecik me vonese derman po tani e vura re qe me kishe vene ne gryke te pushkes me kete-lol)
Image

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Pershendetje

#89

Post by Adriana » Mon Feb 22, 2010 9:03 am

Uroj pushime te mbara te simestrit, per gjithe ata qe i kane pushimet kete periudh. :D :D
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
uck_aksh
Member
Member
Posts: 27
Joined: Tue Jun 23, 2009 6:26 am
Gender: Male
Location: Vevey-Suisse
Contact:

Re: Pershendetje

#90

Post by uck_aksh » Mon Mar 22, 2010 11:22 am

pershendetje edhe nga unë kam munguar nje koh te gjat
Image
Shqipria e Bashkuar ëndrra ime- Jetoj me shpres se një dit do të behet realitet

Post Reply

Return to “Përshëndetje dhe urime”